Aktualności

HC-40

Nowa stona Konwencji

 

W grudniu 2019 r. została udostępniona nowa, zmieniona i bardziej funkcjonalna strona internetowa Konwencji o kontroli i cechowaniu wyrobów z metali szlachetnych.

Informacje na temat krajowych systemów kontroli artykułów z metali szlachetnych poszczególnych krajów będących członkami Konwencji, jak również ubiegającymi się o członkostwo znajdują się na stronach oznaczonych flagami tych krajów.

Udostępniono informacje na temat organizacji Konwencji oraz kierunków działania jej głównych organów.

Utworzono nową stronę na temat korzyści wynikających z przystąpienia do Konwencji lub stosowania wspólnego znaku kontrolnego (cechy konwencyjnej - CCM).

W części „Wymagania wynikające z konwencji” umieszczone są dokumenty zawierające wymagania prawne (tekst Konwencji w języku angielskim i francuskim wraz z aneksami) i wymagania techniczne (tekst decyzji w sprawach technicznych związanych z załącznikami I i II Konwencji o kontroli i cechowaniu wyrobów z metali szlachetnych).

Biuletyn Konwencji będzie wydawany po każdym posiedzeniu Stałego Komitetu w celu poinformowania o najnowszych wiadomościach dotyczących Konwencji.

 

Tekst Konwencji o kontroli i cechowaniu wyrobów z metali szlachetnych w języku polskim.

Metadane

Data publikacji : 17.01.2020
Data modyfikacji : 22.02.2021
Podmiot udostępniający informację:
Okręgowy Urząd Probierczy w Warszawie
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Osoba udostępniająca informację:
Jarosław Tokarczyk Wydział Nadzoru
Osoba modyfikująca informację:
Jarosław Tokarczyk
do góry